BLOG IMAGETON
Co Twój głos mówi o Tobie?
Twój głos mówi o Tobie więcej niż myślisz. Twoi odbiorcy oceniają Cię nie tylko po wyglądzie, ale także po głosie. Z jego brzmienia są w stanie mniej lub bardziej świadomie wywnioskować, czy jesteś pewny siebie, inteligentny, atrakcyjny albo nieśmiały, niepewny, nudny. W głosie słychać Twój charakter, wyraża też Twoje emocje, potrzeby i oczekiwania. Słychać w nim nawet, jaka była Twoja życiowa droga.
Jak być bardziej kreatywnym?
Czy wiesz, w jakich momentach jesteś najbardziej kreatywny? Czy zaobserwowałeś, kiedy wpadasz na najlepsze pomysły? Zadaję czasem to pytanie na swoich warsztatach i często pojawia się odpowiedź, że najbardziej kreatywne rozwiązania przychodzą do głowy w… toalecie ;) Może i Tobie zdarzyło się, że przez godzinę lub dłużej siedziałeś przy biurku przed komputerem, usiłując wymyślić coś interesującego i nic z tego nie wychodziło? Aż tu pojawia się potrzeba skorzystania z toalety, więc wstajesz, idziesz i bach! Jest! Genialny pomysł!
Jak zrealizować postanowienia noworoczne?
Nowy rok to wiele planów i postanowień. Na początku zwykle jesteśmy pełni energii, która niestety bardzo szybko słabnie, a realizacja noworocznych postanowień przekształca się w długoterminowy projekt pt.: „Zacznę w przyszłym miesiącu, na wiosnę albo za rok…”. A najlepszym dniem na rozpoczęcie jest dzisiaj, bo jutro przecież tak naprawdę nie istnieje.
Wizerunek
Czy tego chcemy, czy nie, budujemy nasz wizerunek codziennie: w pracy, w domu, w sklepie, na ulicy. Każdego dnia i w każdej sytuacji wysyłamy werbalne i pozawerbalne sygnały informujące kim jesteśmy. Prezentujemy się od pierwszego kontaktu z odbiorcą, malując gestem, słowem, ubiorem portret nas samych. A ponieważ nie zastanawiamy się nad tym, często ten wizerunek nie jest taki, jakich chcielibyśmy, żeby był.
Jak przygotować się do wystąpienia?
Wszyscy chcemy dobrze wypaść. A jeśli ktoś nie chce, to właściwie nie ma problemu – wystarczy, że wejdzie na scenę i powie cokolwiek. Tylko tu także trzeba uważać, bo im mniej się przejmujemy, tym większe prawdopodobieństwo, że nasze wystąpienie będzie lepsze, więc żeby źle wypaść, też należy się postarać... Ale dzisiaj opowiem o kilku prostych zasadach, które zwiększają szanse na DOBRE wystąpienie.
W każdym razie
Często słyszę: „w każdym bądź razie”. Bardzo często to słyszę. W telewizji, na ulicy, wśród znajomych. A w ogóle chciałabym tego nie słyszeć, ponieważ to popularne wyrażenie nie jest poprawne.
Gruszki w popiele
Przysłowia się przydają. Dzięki nim można w prosty i szybki sposób podsumować niemal każdą sytuację. Kto z nas nie usłyszał chociaż raz, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a historia lubi się powtarzać? A ponieważ jest sezon na gruszki, będzie o gruszkach.
Jak rozpocząć i zakończyć mejla?
List elektroniczny (e-mail, potocznie: mejl), w porównaniu do tradycyjnej papierowej korespondencji, jest zjawiskiem dosyć nowym i dlatego często rodzi problemy natury grzecznościowej, zwłaszcza w kwestii tego, jak rozpocząć i zakończyć wiadomość. Poniżej kilka podpowiedzi, jak zrobić to elegancko i profesjonalnie.